קורסי ספרדית

המכון לידידות אמריקה מתמחה בבניית והוראת קורסי ספרדית עבור הלומדים הישראלים.

המכון לידידות אמריקה פיתח שיטת לימוד ייחודית, המבוססת על התיאוריה העכשווית ללימודי ספרדית והיא אף מותאמת ללומדים הישראלים. שיטה זו מבוססת על העקרונות של לימוד ממוקד מטרה ומגוון. שיטת הלימוד הייחודית מעניקה ללומדים סביבת לימוד שלמה העוסקת בלימוד עקרונות השפה הספרדית, רכישת יכולת לימוד עצמאית, רכישת אוצר מילים נרחב, יכולת לקרוא ולהבין טקסטים, ובעיקר יכולת ללמוד ספרדית ולהצליח לדבר אותה לאחר תרגול מרובה.  

על מנת ללמדך את עקרונות השפה הספרדית נשתמש באל ניניו – ערכה ללימוד ספרדית. הערכה מבוססת על שיטת הלימוד של המכון לידידות אמריקה ונמכרת בחנויות הספרים בכל רחבי הארץ.

אנו מאמינים כי על מנת ללמוד ולהצליח לדבר בספרדית – יש לתרגל. לכן, במהלך כל תקופת הקורס אנו מזמינים את הלומדים לתרגל דיבור במסגרת דִיבּוּרִימוֹס. אלו הם מפגשים באווירה מהנה, לא פורמלית ודרום אמריקאית, בהם משתתפים תלמידים ברמות שונות מקורסי הספרדית השונים, במטרה לתרגל, ליישם ובעיקר לדבר את החומר הנלמד.

שיטת הלימוד של המכון לידידות אמריקה דוגלת בשימוש באמצעי לימוד מגוונים על מנת להתאים לצורכי לימוד שונים, ולאפשר לכל לומד להתקדם לפי הקצב שלו, ובזמנו החופשי. לשם כך פותחה ותוכנת לומדימוס-ברשת. התוכנה מלווה את כל תהליך הלימוד בקורסים ומאפשרת לימוד מבני השפה הספרדית בשיעורים אינטראקטיביים, תרגול מקיף, לימוד של מעל 3,000 מילים בספרדית במגוון משחקים, הטיות פעלים בכל הזמנים בספרדית, מספרים, תרגול דיאלוגים במגוון נושאים ורמות ועוד.

קורס ספרדית מתחילים משלב לימוד מבני השפה, אוצר מילים שימושי ותרגול – התרגול מתקיים גם בשיעורים עצמם וגם במסגרת דיבורימוס – מפגשיים ייעודיים לתרגול דיבור המתקיימים במקביל ללימודים בקורס.

הקורס מתמקד בלימוד עקרונות השפה הספרדית, הבנתם וניתוחם תוך התבססות על השפות הידועות לך, וזאת תוך לימוד חווייתי של השפה הספרדית. המדריך בקורס יחזק את ביטחונך בשפה הספרדית ויעניק לך אוצר מילים נרחב.

 

במכון לידידות אמריקה אנו שמים דגש על החשיבות שבתרגול דיבור בספרדית. לכן, במהלך כל תקופת הקורס אנו מזמינים את הלומדים לתרגל דיבור.

דִיבּוּרִימוֹס. מפגשים לתרגול ספרדית, באווירה מהנה, לא פורמלית ודרום אמריקאית, בהם משתתפים תלמידים ברמות שונות מקורסי הספרדית השונים, במטרה לתרגל ספרדית, ליישם ספרדית ובעיקר לדבר ספרדית.

תוכן הקורס ושיטת לימוד

שתי מתודות משמשות במקביל במהלך קורס הספרדית למתחילים.

הראשונה, לימוד עקרונות מבני השפה הספרדית: כיצד בונים משפטים בספרדית, איך מנתחים טקסטים בספרדית, מדוע אומרים זאת כך ולא אחרת. מתודה זו מעניקה ללומד בסיס רחב להבנת הספרדית, יכולת לימוד עצמי וכלים חזקים להטמעה מהירה של החומר הנלמד.

השניה, תרגול. אנו מבססים ומטמיעים את הידע שלנו בספרדית על ידי שימוש בו. כאן אנו משוחחים, קוראים וכותבים – דיאלוגים ומונולוגים מחיי היום יומיים, קטעים מטלנובלות, קטעים מהעיתונות, הרדיו והטלוויזיה, וכל נושא אחר אשר חפצים בו הלומדים.

קורס הספרדית למתחילים מבוסס על עזרי לימוד שנכתבו על ידי מחלקת ההדרכה במכון לידידות אמריקה.

ספר הלימוד בקורס הוא אֶל נִינְיוֹ – ערכה ללימוד ספרדית. הספר נכתב על ידי מחלקת ההדרכה במכון לידידות אמריקה ונמכר בחנויות הספרים בכל רחבי הארץ. הספר מבוסס על שיטות לימוד חדשניות והוא הנמכר ביותר בישראל בתחומו. הספר מכיל את מבני השפה הספרדית מלווים בהסברים ובדוגמאות ומילונים (עברית-ספרדית, ספרדית-עברית). בנוסף, ניתנת ללומדים חוברת תרגול מקיפה המתאימה לנושאים שנלמדים בכל שיעור ושיעור.

באופן זה יועמדו לרשותך הן ספר ללימוד ספרדית איכותי ומקיף שילווה אותך בכל תהליך הלימוד (החל מקורס המתחילים וכלה ברמות הגבוהות ביותר), והן חוברת תרגול מקיפה ומגוונת, המתמקדת בנושא ספציפי בכל שיעור.

משך הקורס

הקורס אורך 15 מפגשים שבועיים בני 4 שעות לימוד אקדמיות כל אחד (סה"כ 60 שעות לימוד אקדמיות), ובנוסף תרגולים במסגרת דִיבּוּרִימוֹס.

 

למי מתאים קורס ספרדית מתחילים?

לך, הרוצה ללמוד את השפה הספרדית ולהצליח לדבר אותה. לימוד בקורסי הספרדית למתחילים מיועד למי שאינו בקיא כלל בשפה הספרדית. ראשיתו של הקורס בלימוד הנושאים הבסיסיים ביותר – כיצד הוגים מילים, הבחנה בין זכר ונקבה ועוד, ועד לסיומו נלמדים המבנים והזמנים הבסיסיים. לאורך כל הדרך, אנו מתרגלים את החומר הנלמד באופן יסודי ונרחב ורוכשים שליטה וידע עמוק בשפה הספרדית.

אחרי הקורס

רק במכון לידידות אמריקה יש ללומדים המסיימים קורס ספרדית, מסגרת לתרגל ולשמר את הידע שרכשו במהלך הקורס.

בוגרי הקורסים מוזמנים לתרגל דיבור בספרדית במפגשי הדיבורימוס, המהווים מסגרת תרגול מקצועית, מהנה וזולה (לבוגרי הקורסים כניסה חד-פעמית עולה 35-25 ₪).

קורסי הספרדית למתקדמים הינם קורסים במספר רמות שליטה בשפה הספרדית ועבור צרכי לימוד שונים. רמות הקורסים הן החל מרמת מתקדמים (B2) וכלה ברמה הגבוהה ביותר (E2).

בטרם תחילת הלימוד, עורך אחד ממנהלי ההדרכה של המכון לידידות אמריקה מבדק רמה לכל לומד, הנערך בפגישה פרונטלית או טלפונית. המבדק אורך כחצי שעה ומטרתו לא רק להמליץ ללומד על רמת הקורס המתאימה לו, אלא גם לבדוק אלו נושאים עליו לחזק ולשים עליהם את הדגש בטרם תחילת הקורס ובמהלכו.

קורסי הספרדית למתקדמים משלבים לימוד מבני דקדוק חדשים בספרדית, עם רכישת אוצר מילים חדש והטמעתו. אנו שמים דגש רב על חיזוק היכולת של הלומדים לדבר ספרדית.

שיטת הלימוד ומבנה הקורס

אנו מאמינים כי ברמות המתקדמות הלומדים זקוקים ליחס אישי, לתכנים מורכבים ומתקדמים ולזמן רב לתרגול הדיבור. לפיכך, קורסי הספרדית למתקדמים נערכים בקבוצות קטנות, תוך דגש רב על רכישת היכולת לדבר היטב בספרדית.

במקביל, אנו מזמינים את הלומדים לתרגל דיבור בדִיבּוּרִימוֹס. דִיבּוּרִימוֹס הם מפגשים שבועיים באווירה מהנה,לא פורמלית, דרום אמריקאית, בהם משתתפים הלומדים בקורסים במטרה לתרגל, ליישם, ובעיקר לדבר את החומר הנלמד.

חומרי הלימוד נכתבו על ידי מחלקת ההדרכה במכון לידידות אמריקה. ספר הלימוד היסודי הינו אל ניניו – ערכה ללימוד ספרדית, אשר מרכז ומלמד את מבני השפה הספרדית, ובנוסף, לכל קורס ישנה חוברת תרגול מקיפה העוסקת בתכנים של כל שיעור ושיעור.

למי מתאים קורס ספרדית מתקדמים?

קורסי הספרדית למתקדמים מיועדים לכל מי שהשפה הספרדית אינה זרה לו והוא מעוניין לשפר את רמתו.

משך קורס ספרדית למתקדמים

הקורסים אורכים 18 מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי מלאות כל אחד (סה"כ 60 שעות לימוד אקדמיות). ובנוסף תרגול במסגרת דִיבּוּרִימוֹס.

אחרי קורס ספרדית למתקדמים

רק במכון לידידות אמריקה יש ללומדים המסיימים קורס ספרדית מסגרת לתרגל ולשמר את הידע שרכשו במהלך הקורס.

בוגרי הקורסים מוזמנים לתרגל דיבור במפגשי דיבורימוס, המהווים מסגרת תרגול מקצועית, מהנה וזולה (לבוגרי הקורסים כניסה חד-פעמית עולה 35-25 ₪.

 

קורס ספרדית למוצ'ילרים הינו קורס ללימוד ספרדית שפותח במיוחד עבורך, המטייל הישראלי הנוסע לאמריקה הלטינית (דרום ומרכז אמריקה והקריביים). המכון לידידות אמריקה מתמחה בהוראת ספרדית ובמיוחד הספרדית המדוברת בדרום ומרכז אמריקה. קורס ספרדית למוצ'ילרים הינו הקורס הוותיק ביותר, הנפוץ ביותר והטוב ביותר בישראל בתחומו.

מטרת הקורס להעניק לך יכולת לשוחח בספרדית מייד עם הגעתך ליבשת וכן כלים ללימוד מהיר של השפה הספרדית תוך כדי טיול. כידוע, השפה האנגלית איננה שגורה בפי תושבי אמריקה הלטינית, ולפיכך על מנת לתקשר עם המקומיים על המטייל לדעת ספרדית.

המוצ'ילרים הרבים אשר סיימו את לימודיהם במכון לידידות אמריקה כבר הוכיחו, כי הקורס העניק להם יכולת לתקשר היטב ובאופן רהוט בספרדית עם המקומיים, ובכך ליהנות מחוויות ייחודיות שתקשורת רהוטה ובלתי אמצעית זו מאפשרת.

שיטת הלימוד

בקורסי לימוד ספרדית 'רגילים' מתקדם המדריך באיטיות בחומר הלימוד, כיוון שהוא מניח שאין ללומד אפשרות לתרגל מעבר לזמן הקורס. לעומת זאת, בקורס ספרדית למוצ'ילרים, מתקדם המדריך במהירות בחומר הלימוד, מבסס את הלימוד על טכניקות ייחודיות לשליטה במבני השפה הספרדית, טכניקות המעניקות ללומד כלים ללימוד מהיר, שיטתי ועצמאי של השפה הספרדית.

שיטת הלימוד מבססת את לימוד השפה הספרדית על השפות עברית ואנגלית. בדרך זו אנו חוסכים זמן לימוד יקר, ובנוסף רוכשים כלי רב עוצמה נוסף ללימוד ולהבנת השפה.

מטרת הקורס להעניק ללומד ידע בשפה הספרדית בשני מישורים. המישור הראשון – ידע במבני השפה הספרדית. מישור זה מעניק ללומד כלים ללימוד מהיר, שיטתי ועצמאי של השפה. המישור השני – רכישת אוצר מילים ייעודי בספרדית. מישור זה מעניק ללומד הספרדית אוצר מילים ומשפטי מפתח הנחוצים לו בנושאים רלוונטיים למטיילים (מלון, מסעדה, החלפת כסף, נסיעה באמצעי תחבורה וכד').

למי מיועד הקורס ספרדית למוצ'ילרים?

קורס ספרדית למוצ'ילרים מיועד למטיילים הנוסעים לאמריקה הלטינית.

משך קורס ספרדית למוצ'ילרים

הקורס מונה שישה שיעורים, פעמיים בשבוע לאורך שלושה שבועות. סך הכל 22 שעות מלאות (30 שעות לימוד אקדמיות).

בנוסף, במסגרת מפגשי דִיבּוּרִימוֹס, קיימת קבוצת לימוד מיוחדת למוצ'ילרים. שני מפגשים בני שעתיים, סך הכל 4 שעות תרגול מלאות (6 שעות לימוד אקדמיות).

בנוסף, השתתפות חינם במפגשי דיבורימוס עד הנסיעה. באופן זה ניתן לתרגל את הספרדית עוד 6 שעות בשבוע עד לנסיעה!

**חדש! לקורס קיימת גם מתכונת של מפגש אחד בלבד בשבוע, 7 מפגשים סה"כ! לפרטים פנה ליועצי הקורסים שלנו 03-5615615 שלוחות 1 או 2 **

קורסי האונליין זהים בתוכנם לקורסים הרגילים, אך חומרי הלימוד הינם דיגיטליים והקורסים נערכים במתכונת של שני מפגשים שבועיים בני 2 שעות לימוד (90 דקות). בנוסף, הקורסים אינם כוללים מפגשי דיבורימוס (אלא אם כן נערכים באחד הסניפים מפגשי דיבורימוס הפתוחים לכולם).   

קורסים אישיים ושיעורים פרטיים

קורסים אישיים הינם הדרך הטובה ביותר ללומד המבקש להשיג מטרות ייחודיות. לשם כך מדריכנו עומדים לרשותך, בזמן הנוח לך, בקצב הרצוי לך ובנושאים המועדפים עליך. אנו דואגים כי חומרי הלימוד יותאמו בדיוק לצרכייך על ידי מחלקת ההדרכה, וכבר בראשית הלימוד ייבנו מערכי לימוד שיותאמו עבורך ויבטיחו את השגת מטרותיך בזמן העומד לרשותך.

ספרדית עסקית

שילוב איכותי ויחיד מסוגו בישראל של לימודי ספרדית תוך היכרות עם תכנים עסקיים ותרבותיים. הקורס מתמקד בלימוד השפה הספרדית ומטרתו להביא את הלומד לשליטה בשפה, כאשר ההתמקדות הינה ביכולת לשוחח בנושאי יום יום ובנושאים עסקיים.

הערה חשובה:עבור לומדים מתחילים, אנו ממליצים להצטרף לקורס ספרדית מתחילים, ורק לאחר רכישת יסודות השפה להצטרף לקורס ספרדית עסקית.

ספרדית לנוער

לימוד ספרדית בדרך המשלבת מוסיקה, וידאו, קטעים מסדרות הטלוויזיה הפופולריות ובעיקר כיף. הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות של נערים ונערות במטרה ליצור אווירת לימודים דינמית, מקצועית ומהנה ומועבר ע"י מדריכים מנוסים המתמחים בלימוד ספרדית לנוער. אנו שמים דגש על פעילות משותפת של הלומדים, היוצרת אווירה נעימה וקבוצות מגובשות. הקורס אורך 12 מפגשים שבועיים בני שעתיים מלאות (סה"כ 24 שעות, שהן 32 שעות לימוד אקדמיות).

קורס הכשרת מורים לספרדית

אם הנך דובר/ת ספרדית כשפת אם ומעוניין/ת להפוך למורה ספרדית מקצועי/ת, קורס הכשרת מורים לספרדית הוא הקורס המקצועי, האישי והשלם ביותר בישראל אותו תוכל למצוא. הקורס יעניק לך את הכלים הטובים ביותר ללמד ישראלים ספרדית. במהלך הקורס נעניק לך מניסיוננו העשיר, ונלמד אותך איך ללמד ישראלים לקרוא, לדבר, להבין ולאהוב ספרדית.

במהלך הקורס תעבור הכשרה מקיפה. תשתתף באופן פעיל בקורסים מסוגים שונים, תיקח חלק בבניית מערכי שיעור, תצפה בסגנונות הוראה שונים ותלמד מניסיונם ובהוראתם הצמודה של צוות ההדרכה המקצועי שלנו. הקורס מורכב מסדרת מפגשי הדרכה עם מנהלים ומורים בכירים בצוות ההדרכה שלנו, וכן מסדרת לימוד ב'שטח' הכוללת השתתפות פעילה בקורסים ובסדנאות שונות. הקורס אורך 60 שעות לימוד אקדמיות (45 שעות מלאות).

קורסים בחברות וארגונים

המכון לידידות אמריקה מעביר קורסי ספרדית ופורטוגזית בהתאמה אישית בחברות וארגונים בכל רחבי הארץ. הקורסים מתאימים לקבוצות קטנות וגדולות, ומועברים ע"י מיטב המורים שלנו. אנו עושים שימוש בחומרי לימוד מקצועיים ומאפשרים ליצוק לתוך הקורס תוכן המותאם לכל חברה כגון אוצר מילים מעולמות התוכן של החברה, קודי התנהגות וכו'.

בנוסף לפעילות בתוך חברות עסקיות, המכון לידידות אמריקה מעביר קורסים בארגונים כמו מרכזים קהילתיים, בתי ספר וארגונים ללא מטרות רווח.

שיטת הלימוד שלנו, הניסיון, צוות המדריכים, הספרות הייחודית, ואלפי לקוחות מרוצים – הפכו, במרוצת השנים, את המכון לידידות אמריקה לארגון המוביל בלימוד ספרדית בישראל.