לימודי פורטוגזית

מחלקת הפורטוגזית של המכון לידידות אמריקה מתמחה בבניית והוראת קורסי פורטוגזית עבור לומדים ישראלים ומורכבת מצוות מדריכים איכותי ומקצועי.

השפה הפורטוגזית

השפה הפורטוגזית הינה השפה הרשמית בברזיל (מעל 150 מליון איש), בפורטוגל ובאיים הפורטוגליים (10 מליון איש), ובפרובינציות שהיו בשליטת פורטוגל בעבר (5 מליון איש).

מקור השפה הפורטוגזית בפורטוגל, אשר הגיעה אליה עם החיילים והכובשים של רומא העתיקה, והתיעוד הידוע הקדום ביותר של פורטוגזית הוא מהמאה האחת עשרה לספירה.

בפורטוגל, הפורטוגזית הנפוצה שאבה את מקורותיה מהפורטוגזית המדוברת בערים ליסבון וקוימברה. אמנם אוצר המילים הפורטוגזי מקורו בשפה הלטינית, אך הוא הועשר במילים רבות שנשאבו משפות אחרות, ובעיקר מערבית, צרפתית, איטלקית ועוד שפות רבות השגורות בפי ילידי אמריקה הלטינית.

ישנם הבדלים בהגייה, בסלנג, באוצר המילים ובדקדוק בין הפורטוגזית המדוברת פורטוגל לבין הפורטוגזית המדוברת בברזיל. אך  חד עם זאת, ניתן לומר באופן כללי כי ההבדלים אינם משמעותיים.

קורסים ושיטת הלימוד

מחלקת הפורטוגזית מציעה קורסי פורטוגזית בכל הרמות וכן קורסים אישיים.

 

שיטת הלימוד וההוראה

המכון לידידות אמריקה פיתח שיטת לימוד ייחודית, המבוססת על התיאוריה העכשווית ללימודי פורטוגזית והיא אף מותאמת ללומדים הישראלים. שיטה זו מבוססת על העקרונות של לימוד ממוקד מטרה ומגוון. שיטת הלימוד הייחודית מעניקה ללומדים סביבת לימוד שלמה העוסקת בלימוד עקרונות השפה הפורטוגזית, רכישת יכולת לימוד עצמאית, רכישת אוצר מילים נרחב, רהיטות בדיבור, יכולת לקרוא ולהבין טקסטים, ובעיקר יכולת ללמוד פורטוגזית ולהצליח לדבר אותה על ידי תרגול דיבור.

במכון לידידות אמריקה אנו שמים דגש על החשיבות שבתרגול דיבור בפורטוגזית, כלומר יישום בפועל של החומר הנלמד בקורס. אנו מאמינים כי על מנת ללמוד ולהצליח לדבר בפורטוגזית יש לתרגל והרבה. לכן, במהלך כל תקופת הקורס אנו מזמינים את הלומדים לתרגל דיבור. דִיבּוּרִימוֹס- מפגשים באווירה מהנה, לא פורמלית ודרום אמריקאית, במטרה לתרגל, ליישם ובעיקר לדבר את החומר הנלמד.

 

מתכונת הקורסים

קורסי המתחילים והמתקדמים, ברמות השונות, אורכים 18 מפגשים של שעתיים וחצי מלאות. סך הכל 45 שעות מלאות שהן 60 שעות לימוד אקדמאיות. ובנוסף, תרגול במסגרת דיבורימוס של 16 שעות לימוד אקדמאיות נוספות.

לימודי פורטוגזית במכון לידידות אמריקה - כל היתרונות

  • בית הספר לפורטוגזית הגדול בישראל.
  • שיטת לימוד ייחודית שפותחה במיוחד ללומד הישראלי.
  • חומרי לימוד יחודיים פרי פיתוח מחלקת ההדרכה שלנו.
  • במקביל לקורס הפורטוגזית ולאחריו תרגול במסגרת ייחודית – דִיבּוּרִימוֹס.
  • רשיון ללומדימוס פורטוגזית – תוכנה ללימוד פורטוגזית.